Požár seníku v Janovicích 8. 10. 2013

Jedenáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje od úterního podvečera v Janovicích na Novojičínsku u požáru oplechovaného skladu balíků slámy a volně ložené slámy. Požár se dosud obešel bez zranění. Po domluvě s majiteli se hořící sláma vyváží zemědělským nakladačem a na volné ploše ji hasiči dohašují.

Operační středisko hasičů bylo o požáru skladiště slámy o výšce zhruba deset metrů a půdorysu 30×15 metrů informováno v úterý odpoledne po půl páté.

Na místo vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje, společně s ní deset jednotek dobrovolných hasičů – Starý Jičín, Starý Jičín – Janovice, Starý Jičín – Jičina, Hodslavice, Suchdol nad Odrou, Mořkov, Kopřivnice, Příbor a Fulnek. Z Olomouckého kraje byla povolána jednotka SDH Hustopeče nad Bečvou.

Hasiči budou odhadem hasit hořící stoh minimálně do zítřejšího večera, když po dohodě s majiteli se nechá část vyhořet. Příčinu vzniku požáru šetří na místě vyšetřovatel z HZS MSK.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezské­ho kraje