Běh pro Světlušku

V sobotu 17. 9. 2016 jsme se zúčastnili s mladými hasiči charitativní akce s názvem běh pro Světlušku. I přes nepřízeň počasí, které nás doprovázelo, jsme si nemohli tuto dobrosrdečnou akci nechat ujít. Hlavním cílem této akce bylo podpořit nevědomého Ondru.

Vedoucí mládeže - J.V.

Nevidomý Ondra (kterému a samozřejmě i jeho rodičům moc děkujeme za účast) vysvětlil přítomným, jak se orientuje při chůzi s bílou hůlkou kolem různých překážek a přítomní si poté mohli také vyzkoušet chůzi přes překážky se zavázanýma očima, pomocí slepecké hole.
Kromě bubnování poslepu se všichni taky dozvěděli mnohé o Braillově písmu, o tom jak se používá psací stroj pro nevidomé a sami si ho vyzkoušeli. Do pokladniček Světlušky se nakonec nasbíralo 10213,- Kč, za které všem zúčastněným velice děkujeme a které budou ihned po dohodě s nadačním fondem vloženy na jeho účet.

www.hradstaryjicin.cz

hasicijanovice.rajce.idnes.cz/Beh_pro_Svetlusku/