Tábor mladých hasičů ve Spálovském mlýně

Tábor mladých hasičů z Janovic

Poslední prázdninový týden vyrazili naši mladí hasiči na tábor do Spálovského mlýna. Tábora se zúčastnilo 28 dětí a 5 vedoucích. Během týdenního pobytu byli hasiči rozděleni do 4 družstev a soutěžili mezi sebou v různých disciplínách. Získané body za jednotlivé disciplíny proměňovali v potravinové bance, kde si mohli nakoupit nejrůznější cukrovinky. Během táboru nám počasí moc nepřálo, nicméně naplánovaný program jsme si nenechali zkazit a uskutečnili již tradiční orientační pochod, kde děti nachodily přes 11 km. Vyzkoušely si lezení po skalách, a to i s lezeckým instruktorem, a nechyběly ani závěrečné závody na motokárách.

SDH Janovice již šestým rokem pořádají pro děti týdenní táborovou aktivitu, která je stále populárnější. Tato akce by nevznikla bez významné finanční podpory ze strany sboru a velké poděkování patří všem vedoucím, kteří se této akce účastnili.

https://www.rajce.idnes.cz/hasicijanovice/album/tabor-2023

Vedoucí mládeže SDH Janovice