Zájezd do Ostravy

Dne 7. 11. 2015 jsme uspořádali hasičský zájezd do Ostravy. Program byl velice nabitý, od 8:00 jsme navštívili hasičské muzeum (Ostrava - Přívoz), kde jsme se seznámili nejen s historií, ale i se současnou technikou. Největší ohlas u účastníků zájezdu měla skluzná tyč, kterou si mohli všichni vyzkoušet.

Od 10:00 jsme prozkoumali svět techniky, kde jsme objevovali a prakticky vyzkoušeli různé technické i přírodní poznatky. Posléze jsme se vydali na společný oběd.

Od 15:00 jsme společně sfárali do dolu, který se nacházel v hornickém muzeu (Landek park). Kromě historie těžařství černého uhlí jsme byli seznámení i s důlním záchranářstvím.

Poslední zastávkou, na kterou se všichni těšili, byla návštěva vinného sklepu v Ostravě - Klimkovicích. V první fázi nás čekala degustace různých vzorků vín. Po degustaci zbylo dostatek času na společnou diskuzi u dobrého vína.

Fotogalerie: hasicijanovice.rajce.idnes.cz/Zajezd_2015_Ostrava/